Քննարկվել է Քաջարանի շուրջ 7 կմ երկարությամբ թունելի կառուցման հարցը
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի, Մ-6, Վանաձոր-Ալավերդի-Վրաստանի սահման միջպետական ավտոմոբիլային ճանապարհի վերականգնման և բարելավման, Քաղաքային Կայուն Զարգացման Ներդրումային և Հյուսիսային միջանցքի արդիականացման ծրագրերի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը։
Նիստի ընթացքում քննարկվել են Քաջարանի շուրջ 7 կմ երկարությամբ թունելի կառուցման և մոտեցող ճանապարհների վերակառուցման ներդրումային ծրագրի իրականացման վերաբերյալ հարցերը։ Բարձրացվել են նաև Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի Տրանշ 3՝ Լանջիկ–Գյումրի հատվածի իրականացման առաջընթացը և առկա խնդիրները։ Հավանություն է տրվել դեպի Ակունք, Մաստարա և Լանջիկ բնակավայրեր լրացուցիչ մուտքեր կառուցելու առաջարկությանը։
Անդրադրաձ է արվել Տրանշ 4, Սիսիան-Քաջարան հատվածի կառուցման նպատակով օտարման և տարաբնակեցման գործընթացն իրականացնելու կարևորությանը և այդ նպատակով մասնագիտական խումբ ներգրավելու անհրաժեշտությանը։ Հանձնարարվել է իրականացնել համապատասխան ծառայությունների գնման գործընթաց:
Դիտարկվել են նաև Մ-6, Վանաձոր-Ալավերդի-Վրաստանի սահման միջպետական ավտոմոբիլային ճանապարհի վերականգնման և բարելավման ծրագրի ավարտման փուլի վերաբերյալ հարցերը։ Աշխատանքների որակի երաշխիքային ժամկետում պատշաճ վերահսկողություն ապահովելու նպատակով քննարկվել է տեխնիկական հսկողի ծառայությունների ժամկետը երկարաձգելու անհրաժեշտությունը։

Обсужден вопрос строительства 7-километрового тоннеля вокруг Каджарана
Под руководством вице-премьер-министра РА Тиграна Хачатряна состоялось очередное заседание Совета по управлению автодорожным коридором Север-Юг, восстановлением и улучшением межгосударственной автомагистрали М-6, Ванадзор-Алаверди-граница с Грузией, инвестициями в устойчивое развитие городов и модернизацией проектов  северного коридора.
В ходе заседания обсуждались вопросы, связанные со строительством 7-километрового тоннеля вокруг Каджарана и реализацией инвестиционного проекта по реконструкции подъездных дорог. Также были затронуты ход реализации 3-го транша, участка Ланджик-Гюмри инвестиционного проекта автодорожного коридора Север-Юг и существующие проблемы. Одобрено предложение о строительстве дополнительных въездов в поселки Акунк, Мастара и Ланджик.
Подчеркнута важность проведения процесса экспроприации и переселения для строительства Транша 4 участка Сисиан-Каджаран и необходимость привлечения для этой цели профессиональной группы. Начат процесс закупки соответствующих услуг.
Также были рассмотрены вопросы завершения проекта восстановления и благоустройства межгосударственной автомобильной дороги М-6 Ванадзор-Алаверди-граница с Грузией. В целях обеспечения надлежащего надзора в течение гарантийного срока качества работ обсуждалась необходимость продления срока службы технического надзора.