Գեղամ Գևորգյանը մեկնել է Վաշինգտոն
Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովից տեղեկացնում են՝ նախագահ Գեղամ Գևորգյանը մեկնել է Վաշինգտոն՝ մասնակցելու մրցակցային մարմինների ղեկավարների գագաթնաժողովին և Ամերիկայի իրավաբանների ասոցիացիայի տարեկան հանդիպմանը։
Գագաթնաժողովը կազմակերպել են ԱՄՆ արդարադատության դեպարտամենտը և Առևտրի դաշնային հանձնաժողովը: Աշխարհի տարբեր երկրների մրցակցային մարմինների ղեկավարները կքննարկեն օրենսդրության կիրարկման առաջնահերթություններին և դրանց արդյունավետ կառավարման ռազմավարություններին առնչվող հարցեր:
Ամերիկայի իրավաբանների ասոցիացիայի հանդիպումը նվիրված է  մրցակցության, սպառողների պաշտպանության և տվյալների պաշտպանության հարցերին, որին մասնակցություն են ունենալու պետական պաշտոնյաներ, տնտեսագետներ, դատավորներ, իրավապաշտպաններ, գիտնականներ:

Gegham Gevorgyan left for Washington
The Commission for the Protection of Competition informs that President Gegham Gevorgyan left for Washington to participate in the summit of heads of competition authorities and the annual meeting of the American Bar Association.
The US Department of Justice and the Federal Trade Commission organized the summit. Heads of competition authorities worldwide will discuss enforcement priorities and effective management strategies.
The meeting of the American Bar Association is dedicated to the issues of competition, consumer protection, and data protection, in which government officials, economists, judges, human rights defenders, and scientists will participate.