Անահիտ Ավանեսյանը կարևորել է սփյուռքահայ փորձառու մասնագետների ներգրավումը առողջապահական ոլորտի բարեփոխումներին
ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանն ընդունել է ծրագրերի կառավարման և ռազմավարության պլանավորման փորձառու մասնագետ Բաղդիկ Տեր-Գրիգորյանին:
«Լոս Անջելեսից ժամանած մասնագետն արդեն մի քանի ամիս է ծրագրերի կառավարման և պլանավորման հմտություններն է փոխանցում առողջապահության նախարարության աշխատակիցներին: Բաղդիկ Տեր- Գրիգորյանի անվճար թրեյնինգին մասնակցում է առողջապահության նախարարության շուրջ 70 աշխատակից:
Կարևորում եմ սփյուռքահայ փորձառու մասնագետների ներգրավումը առողջապահական ոլորտում մեկնարկած բարեփոխումներին, համոզված եմ, որ նաև նրանց շնորհիվ մեր ինստիտուցիոնալ կարողությունները պետք է զարգանան»,- հայտնել է Անահիտ Ավանեսյանը ֆեյսբուքի իր էջում:

Анаит Аванесян подчеркнула важность привлечения опытных специалистов армянской диаспоры к реформам здравоохранения
Министр здравоохранения РА Анаит Аванесян приняла опытного специалиста в области управления проектами и стратегического планирования Багдика Тер-Григоряна.
«Специалист из Лос-Анджелеса уже несколько месяцев передает навыки управления проектами и планирования сотрудникам Минздрава. В бесплатном обучении от Багдика Тер-Григоряна принимают участие около 70 сотрудников Минздрава.
Подчеркиваю участие опытных специалистов армянской диаспоры в реформах, начатых в сфере здравоохранения, уверен, что благодаря им должны развиваться и наши институциональные возможности» , - написала Анаит Аванесян на своей странице в Facebook.