Շուտով կմեկնարկեն Սյունիքի մարզպետարանի և ԶՊՄԿ-ի համատեղ ծրագրերը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը, «Սյունիք» հեռուստաընկերության «Կարևորի մասին» հաղորդաշարում ամփոփելով պաշտոնավարման մեկ տարին, խոսել է նաև փետրվարի 1-ին Սյունիքի մարզպետարանի և Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի միջև կնքված հուշագրի մասին։
Ինչպես հայտնեց մարզպետը, այս համագործակցությամբ մարզպետարանը և կոմբինատը համատեղել են իրենց ջանքերը մարզում իրավիճակը փոխելու համար։ Մարզում անկազմակերպ և չհամակարգված հսկայական ռեսուրսներ են ծախսվում տարբեր ոլորտներում․ միավորելով ուժերը՝ հնարավոր է զարգացնել բոլոր ոլորտները․ «Մեկնարկեց շատ կարևոր գործընթաց, երբ բազմաթիվ խոշոր հարկատուներ և տնտեսվարողներ իրենք սկսեցին առաջարկել քննարկել ու որոշել, թե ինչպես զարգացնենք մարզը»։
Մի քանի քննարկումներ են եղել ԶՊՄԿ-ի և մարզպետարանի միջև, որոնք վերաբերել են տարբեր ոլորտների՝ սոցիալական, առողջապահական, բնապահպանական և այլն։ Մարզպետի տեղեկացմամբ՝ հաջորդ շաբաթ կմեկնարկի նաև համատեղ ծրագրերի իրականացումը․ «Ես շատ ուրախ եմ, որ այս համատեքստում մենք ինտեսիվ շփումներ և հաճախակի քննարկումներ ենք ունենում։ Հաջորդ շաբաթվանից կսկսենք հրապարակել արդեն բոլոր այն ծրագրերը, որոնք նախատեսում ենք անել»։

The joint projects of the Syunik region Governorate and ZCMC will start soon (VIDEO)
The Syunik region Governor Robert Ghukasyan, while summarizing one year of his tenure in the "About Important" program of "Syunik" TV station, also spoke about the memorandum signed between the Syunik region Governorate and Zangezur Copper-Molybdenum Combine on February 1.
As the governor stated, with this cooperation, the governor's office and the combine combined their efforts to change the situation in the region. Enormous unorganized, and uncoordinated resources are spent in various fields in the province. By joining forces, it is possible to develop all areas. "It started a critical process when many large taxpayers and businessmen began to offer to discuss and decide how to develop the region."
Several discussions have been between the ZCMC and the regional administration, which are related to various fields: social, health, environmental, etc. According to the governor, the implementation of joint programs will also start next week. "I am thrilled we have intensive contacts and frequent discussions in this context. From next week, we will start publishing all the programs we plan to do."