ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է սուբվենցիոն ծրագրերով վերանորոգված մշակույթի տներում մշակութային միջոցառումների անցկացումը։ Նրա խոսքով՝ պետք է պարտավորություն դնել, որ տարեկան որոշակի թվով թատերական ներկայացումներ բեմադրվեն. «Ընդ որում, պրոֆեսիոնալ թատերական խմբերի, որպեսզի մշակույթը գնա, հասնի մարզային բնակավայրեր»։
Նիկոլ Փաշինյանը նաև նշեց, որ դպրոցականների աբոնենտային ծրագիր կա. «Համայնքը թող առաջարկի, բայց մենք էլ կարող ենք առաջարկներ ներկայացնել»։
Վարչապետը նաև հանձնարարեց աուդիտ անցկացնել՝ պարզելու, թե որքանով են մշակույթի տները ծանրաբեռնված. «Եթե բան տեղի չի ունենում, պատշաճ ձևով ու չափով ծանրաբեռնված չեն մշակույթի տները, ապա ԿԳՄՍ և ՏԿԵ նախարարությունների համագործակցությամբ պետք է բովանդակությամբ լցնել»։

RA Prime Minister Nikol Pashinyan emphasized the importance of holding cultural events in culture houses renovated with subsidy programs. According to him, there should be an obligation to stage several theater performances annually, "Moreover, professional theater groups so that the culture can reach the regional settlements."
Nikol Pashinyan also mentioned a subscription program for schoolchildren, "Let the community propose, but we can also present proposals."
The Prime Minister also ordered an audit to determine how packed the culture houses are, "If something does not happen, the culture houses are not overloaded properly, and to the extent, they should be filled with content with the cooperation of the Ministry of Education and Culture and Science and Technology."