ՀՀ առողջապահության նախկին նախարար, ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանը հաղթել է դատարանում։
Քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը Արսեն Թորոսյանի վերաբերյալ վիրավորական և հայհոյանքներով զուգորդված գրառում էր կատարել 2020 թվականի նոյեմբերի 23-ին։
Եւ ահա Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը պարտավորեցրել է ներողություն խնդրել Թորոսյանից՝ իր ֆեյսբուքյան գրառման համար։ Համաձայն վճռի՝ Կարեն Քոչարյանը որպես փոխհատուցում կվճարի 300 հազար ՀՀ դրամ։
Բացի այդ, դատարանը վճռել է Կարեն Քոչարյանից հօգուտ Արսեն Թորոսյանի բռնագանձել 10.000 ՀՀ դրամ՝ որպես բավարարված հայցի մասով պետական տուրքի նախապես վճարված գումար և ևս 250.000 ՀՀ դրամ՝ որպես փաստաբանի խելամիտ վարձատրության գումար:
Դատական ակտը բողոքարկվել է վերաքննիչ ու վճռաբեկ դատարաններում, սակայն վերջիններս անփոփոխ են թողել առաջին ատյանի դատարանի վճիռը։

Арсен Торосян выиграл суд
Бывший министр здравоохранения РА, депутат фракции ГД в Национальном Собрании Арсен Торосян выиграл суд.
23 ноября 2020 года политтехнолог Карен Кочарян написал оскорбительный  пост в адрес Арсена Торосяна.
И вот суд общей юрисдикции Еревана обязал Кочаряна извиниться за свой пост в Facebook. Согласно приговору, Карен Кочарян также выплатит компенсацию в размере 300 тысяч драмов.
Кроме того, суд принял решение о конфиксации у Карена Кочаряна в пользу Арсена Торосяна 10 000 драмов в качестве предоплаты госпошлины по удовлетворенному иску и еще 250 000 драмов в качестве разумного гонорара адвоката.
Судебный акт был обжалован в апелляционной и кассационной инстанциях, однако последняя оставила приговор суда первой инстанции без изменений.