Նախորդ տարի շինարարության ընդհանուր ծավալը կազմել է 541 մլրդ դրամ. Քերոբյան
Նախարար Վահան Քերոբյանը մասնակցել է «Կովկաս․ շինարարություն և վերանորոգում էքսպո 2021» ցուցահանդեսի բացման արարողությանը։
Խոսելով շինարարության ոլորտի զարգացմանը միտված Կառավարության ծրագրերից, նախարարը նշել է․ « Նախորդ տարի շինարարության ոլորտում էական աճ է գրանցվել և շինարարության ընդհանուր ծավալը կազմել է 541 մլրդ դրամ։ Կառավարությունը օժանդակում է շինարարական ոլորտին հիփոթեքային վարկերի սուբսիդավորման ծրագրով, և այս ծրագրի շրջանակներում 2022 թվականին հիփոթեքային վարկառուներին Կառավարությունը  վերադարձրել է 40 մլրդ դրամ։ Դա շատ բարձր ցուցանիշ է և կարելի է համարել, որ սա ամենախոշոր տնտեսական ծրագիրն է, որը վարում է Կառավարությունը։ Այս ծրագրի արդյունքում շինարարական ոլորտը կարողացել է և կարողանում է էական աճ գրանցել»։

В прошлом году общий объем строительства составил 541 млрд драмов. Керобян
Министр Ваан Керобян принял участие на церемонии открытия выставки "Кавказ: строительно-ремонтная выставка 2021» .
Говоря о программах Правительства, направленных на развитие строительной отрасли, министр отметил: «В прошлом году в строительной сфере отмечен значительный рост, и общий объем строительства составил 541 млрд драмов. Правительство поддерживает строительную отрасль программой субсидирования ипотечных кредитов, и в рамках этой программы в 2022 году правительство вернуло ипотечным заемщикам 40 млрд драмов. Это очень высокий показатель, и можно считать, что это самая большая экономическая программа, которую проводит Правительство. В результате этого проекта строительный сектор смог и может зарегистрировать значительный рост.