Գեղարդի վանքի բակում հայտնաբերվել է տեղում նվագող երաժշտի դին
Այսօր՝ մարտի 19-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 12։10-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Գառնիի բաժանմունք ահազանգ է ստացվել «Գառնի» ամբուլատոր կենտրոնից, որտեղից հայտնել են, որ շտապօգնության խումբը կանչով մեկնել է Գողթ գյուղ, Գեղարդ «Եկեղեցու բակ», որտեղ հայտնաբերել են տղամարդու դի։
Ոստիկաններն ու պարեկները նշված վայրում հայտանբերել են Գառնի գյուղի բնակիչ 72-ամյա Թեմուր Փ․-ի դին։
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ ժամը 11։00-ի սահմաններում Գեղարդ վանական համալիրի մուտքի մոտ Թեմուր Փ․-ն հանկարծամահ է եղել։ Դիակի արտաքին զննությամբ՝ բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել։
Դեպքի փաստով՝ քննչական բաժնում սպանություն հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ մահացածը Գառնիում հայտնի էր որպես երաժիշտ, ով վանքի տարածքում նվագում էր, ինչի դիմաց անցորդները նրան գումար տալիս։

Найдено тело музыканта, игравшего во дворе Гегардского монастыря
Сегодня, 19 марта, в Котайкской области произошло трагическое происшествие. Около 12:10 в отдел полиции Гарни МВД РА поступило сообщение из амбулатории «Гарни», откуда сообщили, что бригада скорой помощи выехала в село Гохт, Гегардский «Монастырский  двор», где был обнаружены мужское тело.
Полиция и патрули обнаружили в указанном месте тело 72-летнего Темура П., жителя села Гарни.
Полиция и следователи установили, что Темур П. внезапно скончался у входа в монастырский комплекс Гегард около 11:00. Внешний осмотр тела не выявил следов насилия.
По факту происшествия в следственном управлении возбуждено уголовное дело по признакам убийства.
Как сообщает Shamshyan.com , покойный был известен в Гарни как музыкант, игравший на территории монастыря, за что прохожие давали ему деньги.