Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իռլանդիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իռլանդիայի վարչապետ Լեո Վարադկարին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Շնորհավորում եմ Ձեզ և Իռլանդիայի բարեկամ ժողովրդին Իռլանդիայի ազգային տոնի՝ Սուրբ Պատրիկի օրվա առթիվ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Իռլանդիայի հետ ժողովրդավարական արժեքների վրա խարսխված համագործակցության զարգացումը՝ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում: Հավատացած եմ, որ մեր երկրների միջև առկա է համագործակցության զգալի ներուժ, և ցանկանում եմ վերահաստատել հայկական կողմի պատրաստակամությունը՝ առավելագույնս ապահովելու նշյալ ներուժի իրացումը։
Լիահույս եմ, որ առաջիկայում առիթ կունենանք հանդիպելու և քննարկելու հայ-իռլանդական երկկողմ օրակարգը՝ այն հարստացնելով հեռանկարային ծրագրերով՝ ի շահ և ի բարօրություն մեր երկրների։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Իռլանդիայի բարեկամ ժողովրդին՝ հետագա բարգավաճում և բարեկեցություն»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Ирландии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Ирландии Лео Варадкару по случаю национального праздника. В сообщении говорится:
" Ваше превосходительство,
Поздравляю вас и дружественный народ Ирландии с национальным праздником Ирландии – Днем Святого Патрика.
Армения придает большое значение развитию сотрудничества с Ирландией на основе демократических ценностей как на двусторонней, так и на многосторонней площадках. Считаю, что между нашими странами имеется значительный потенциал сотрудничества, и хочу подтвердить готовность армянской стороны максимально обеспечить реализацию этого потенциала.
Искренне надеюсь, что в ближайшее время у нас будет возможность встретиться и обсудить двустороннюю армяно-ирландскую повестку дня, обогатив ее перспективными программами на благо наших стран.
Желаю вам крепкого здоровья и всего наилучшего, а дружественному народу Ирландии дальнейшего процветания и благополучия » .