Ազգային ֆուտբոլային մարզադաշտ կառուցելու համար նոր ներդրողների հետ բանակցություններ են ընթանում
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր ելույթներից մեկում հայտարարել էր, թե կառավարությունը աշխատանքներ է տանելու ազգային ֆուտբոլային մարզադաշտ ունենալու համար։ Radar Armenia-ն հարցում էր ուղարկել ֆուտբոլի ֆեդերացիա՝ պարզելու, թե այս պահին աշխատանքներ տարվու՞մ են այդ ուղղությամբ, և եթե տարվում են, որտե՞ղ է դիտարկվում այն կառուցել, կա՞ն կառուցման աշխատանքները սկսելու ժամկետներ, և ո՞ր կառույցների հետ պետք է աշխատեն կառավարությունը և ՀՖՖ-ն:
Հարցմանն ի պատասխան՝ ՀՖՖ-ի լրատվության բաժնից հայտնել են, որ ֆուտբոլի ֆեդերացիան զբաղվում է ներդրողների ներգրավման աշխատանքներով:
«COVID-19-ի համաճարակի և 2020 թ. պատերազմի պատճառով գործընթացը մի փոքր երկարել է, սակայն ներկայումս նոր ներդրողների հետ բանակցություններ են ընթանում: Կառավարության հետ աշխատանքներ են տարվում մարզադաշտի կառուցման հնարավոր տեղանքի և հողահատկացման վերաբերյալ»,- նշել են պատասխանում:

Ведутся переговоры с новыми инвесторами о строительстве национального футбольного стадиона.
Премьер-министр РА Никол Пашинян в одном из своих выступлений заявил, что правительство проведет работы по созданию национального футбольного стадиона. Radar Armenia направил запрос в федерацию футбола, чтобы узнать, ведутся ли в настоящее время работы в этом направлении, и если да, то где предполагается строительство, есть ли сроки начала строительных работ и с какими структурами Правительство и FFA должны работать.
В ответ на запрос пресс-служба ФФА сообщила, что федерация футбола занимается привлечением инвесторов.
«Из-за пандемии COVID-19 и войны 2020 г. процесс немного затянулся, но в настоящее время ведутся переговоры с новыми инвесторами. Ведется работа с правительством относительно возможного места строительства стадиона и выделения земли », — говорится в ответе.