Նախագահն այցելել է Ազգային պատկերասրահ և Հայաստանի պատմության թանգարան
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մարտի 16-ին այցելել է Հայաստանի ազգային պատկերասրահ և Հայաստանի պատմության թանգարան:
Հայաստանի պատմության թանգարանի տնօրեն Դավիթ Պողոսյանի ուղեկցությամբ նախագահը շրջել է թանգարանի սրահներում, ծանոթացել նորաբաց ցուցադրություններին: Շրջայցի ընթացքում թանգարանի տնօրենը Հանրապետության նախագահին է ներկայացրել ներկայումս Թանգարանի կողմից իրականացվող միջոցառումների և առաջիկա ծրագրերի վերաբերյալ մանրամասներ:
Հայաստանի ազգային պատկերասրահի տնօրեն Մարինա Հակոբյանի ուղեկցությամբ Վահագն Խաչատուրյանը շրջել է ցուցասրահներում և ծանոթացել հայ հին և միջնադարյան մշակութային կոթողների, ինչպես նաև դասական ու ժամանակակից ստեղծագործողների ցուցադրություններին՝ Մարտիրոս Սարյանի նախկինում չցուցադրված գրաֆիկական աշխատանքներին, Հակոբ Գյուրջյանի, Եղիշե Թադևոսյանի, Վարդգես Սուրենյանցի, Գառզուի, Կամո Նիգարյանի և այլ հեղինակների աշխատանքներին:

The President visited the National Gallery and the History Museum of Armenia
The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, visited the National Gallery of Armenia and the History Museum of Armenia on March 16.
Accompanied by Davit Poghosyan, director of the History Museum of Armenia, the president toured the halls and familiarized himself with the newly opened exhibitions. During the tour, the museum's director presented to the President of the Republic details about the activities and upcoming programs currently being carried out by the Museum.
Accompanied by the Director of the National Gallery of Armenia, Marina Hakobyan, Vahagn Khachaturyan toured the exhibition halls and got acquainted with the exhibitions of Armenian ancient and medieval cultural figures, as well as classic and modern artists, the previously unseen graphic works of Martiros Saryan, Hakob Gyurjian, Yeghishe Tadevosyan, Vardges Surenyantsi, Garzui, Kamo Nigaryan and to the results of other authors.