Քննարկվել են ԱԶԲ ֆինանսավորմամբ իրականացվող ճանապարհաշինական ծրագրերը
«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Գոռ Ավետիսյանը, հիմնադրամի աշխատակիցները հանդիպում են ունեցել Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) տրանսպորտի ավագ մասնագետ Թոմաս Հերցի և ծրագրի վերլուծաբան Նինա Ավետիսյանի հետ։
Ճանապարհային դեպարտամենտի գործադիր տնօրեն Գոռ Ավետիսյանը վերահաստատել է Ասիական զարգացման բանկի հետ արդյունավետ համագործակցությունը՝ բարձր գնահատելով համատեղ աշխատանքի փորձը։
Կողմերը քննարկել են ԱԶԲ ֆինանսավորմամբ իրականացվող ճանապարհաշինական ծրագրերը։ Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել Հյուսիս-հարավ ճանապարհի Տրանշ-2-ի Աշտարակ-Թալին 34 կմ անավարտ հատվածի (կմ 37+545-կմ 71+500) վերակառուցման աշխատանքների ձեռքբերման մրցույթի ընթացքին, Տրանշ-2-ի Ագարակի հնագիտական վայրը շրջանցող 8կմ-ի կառուցմանը, Տրանշ-3-ում հաղորդակցուղիների տեղափոխման հարցին։ Մտքեր են փոխանակվել վերջերս ԱԶԲ պատվիրակության անդամների հետ Հյուսիս-հարավի հարավային հատված՝ Տրանշ-4 կատարած այցելության վերաբերյալ։ Նախանշվել են նաև առաջիկա անելիքները։

Road construction projects funded by ADB were discussed
Gor Avetisyan, executive director of the "Road Department" Foundation, the foundation's employees met with Asian Development Bank (ADB) senior transport specialist Thomas Herz and project analyst Nina Avetisyan.
Gor Avetisyan, executive director of the Road Department, reaffirmed the practical cooperation with the Asian Development Bank, highly appreciating the experience of joint work.
The parties discussed the road construction projects financed by ADB. In particular, reference was made to the process of the tender for the reconstruction of the Ashtarak-Talin 34 km unfinished section (km 37+545-km 71+500) of Tranche-2 of the North-South road, the 8km bypassing the Agarak archaeological site of Tranche-2. to the construction, to the question of moving communication lines in Tranche-3. I was able to share thoughts with members of the ADB delegation regarding the recent visit to the North-South South Section, Tranche-4. Future tasks were also outlined.