«Մի տարի է՝ ուզում եմ իմ տունը վաճառել, որ ես էլ բնակարան ձեռք բերեմ». վարչապետ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի կողմից նորակառույց շենքում բնակարան գնելուն։
Նա հիշեցրել է, որ 2018թ․ մինչ այսօր 25 հազար մարդ, օգտվելով եկամտահարկի վերադարձի ծրագրից, բնակարաններ է գնել․ «25 հազար մարդու 35 մլրդ դրամ ենք տվել, որ բնակարանային հարցերը ապահովեն»։ Փաշինյանը նաև նշել է, որ օրենսդրությամբ բարձրաստիճան պաշտոնյաները պետք է հայտարարագիր ներկայացնեն եկամուտների և ծախսերի մասին. «Երբ հայտարարագիր ներկայացնեն, հնարավորություն կունենաք դիտարկելու և քննարկելու»։
Փաշինյանը նաև կեսկատակ ասել է. «Մի տարի է՝ ուզում եմ իմ տունը վաճառել, որ ես էլ բնակարան ձեռք բերեմ, չեմ կարողանում վաճառել»։

"I want to sell my house for a year so that I can buy an apartmen," prime minister
RA Prime Minister Nikol Pashinyan referred to the purchase of an apartment in a newly constructed building by RA Defense Minister Suren Papikyan.
He noted that since 2018  25,000 people have bought apartments using the income tax refund program, "We have given 35 billion drams to 25,000 people to provide housing." Pashinyan also noted that according to the legislation, high-ranking officials must submit a declaration of income and expenses. "When they present a declaration, you will have the opportunity to observe and discuss it."
Pashinyan said half-jokingly, "For a year, I wanted to sell my house to buy an apartment, but I can't sell it."