Ցեղասպանությունը, որին ենթարկվել է հայ ժողովուրդը թուրքերի, օսմանցիների կողմից, դեմ է մարդասիրությանը
Պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Իրաքի Հանրապետության խորհրդարանի Իրաք-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Մոհամմեդ Սադիկ Մոհամմեդը, խմբի ղեկավարի տեղակալ Ուտբան Ջամիլ Մանսուրը, բարեկամական խմբի անդամները, ԻՀ ԱԳՆ Եվրոպայի վարչության Հայաստանի պատասխանատու, դիվանագետ Մուհամմեդ Հաթաֆ Մուջլին Ալ-Շուվայլին մարտի 14-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Հյուրերը ծաղիկներ են խոնարհել Հայոց ցեղասպանության հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Նրանք եղել են նաեւ Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Եղեռնի մասին հավաստող վավերագրերին, դիտել ցուցանմուշները:
Իրաքի Հանրապետության խորհրդարանի Իրաք-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Մոհամմեդ Սադիկ Մոհամմեդը «Պատվավոր հյուրերի» հուշամատյանում գրառել է. «Ցեղասպանությունը, որին ենթարկվել է հայ ժողովուրդը թուրքերի, օսմանցիների կողմից, դեմ է մարդասիրությանը, մարդկությանը: Հույս ունենք, որ դրանք ապագայում չեն կրկնվի: Մաղթում ենք լավագույնը հայ ժողովրդին ու պետությանը»:

The genocide, which the Armenian people were subjected to by the Turks and Ottomans, is against humanity
The head of the Iraq-Armenia friendship group of the Parliament of the Republic of Iraq, who is on an official visit to Yerevan, Mohammed Sadiq Mohammed, the deputy head of the group, Utban Jamil Mansur, the members of the friendship group, the representative of the European Department of the Iranian Foreign Ministry, diplomat Mohammed Hataf Mujli Al-Shuwaili, visited the Tsitsernakaberd memorial on March 14.
The guests bowed flowers at the eternal fire commemorating the Armenian Genocide, silently honoring the memory of the Holy Martyrs.
They also visited the Museum-Institute of the Genocide, got acquainted with the certifying documents about the Genocide, and viewed the exhibits.
Mohammed Sadik Mohammed, the head of the Iraq-Armenia friendship group of the Parliament of the Republic of Iraq, wrote in the memorial book "Honoured Guests," "The genocide to which the Turks and Ottomans subjected the Armenian people is against humanity. We hope they won't happen again in the future. We wish the best for the Armenian people and the state."