ԱՆ-ն ստի դետեկտորներ է ձեռք բերել
ՀՀ արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը տեղեկացրել է, որ արդարադատության նախարարությունը մի շարք գերժամանակակից սարքավորումներ, այդ թվում՝ ստի դետեկտորներ է ձեռք բերել։
«Գերժամանակակից սարքավորումներ ենք ձեռք բերել, մասնավորապես, ստի դետեկտոր (պոլիգրաֆ): Մի քանի օր առաջ արդեն դրա գործարկումը սկսվեց։
Նաև հատուկ սարքավորում ենք ձեռք բերել, որը նախատեսված է փաստաթղթերի և ստորագրությունների հետազոտության համար։ Նախարարությունը ձեռք է բերել նաև նոր տեխնիկա, որով հնարավոր է դարձել մոդելավորել և ստանալ դեպքի վայրի, դրանում առկա հրազենային վնասվածքների տեղեկությունների 3D ձևաչափով պատկերներ»,- ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ասել է նա։

The Ministry of Justice has acquired lie detectors
RA Minister of Justice Grigor Minasyan reported that the Ministry of Justice had acquired state-of-the-art equipment, including lie detectors.
"We have acquired state-of-the-art equipment, particularly a lie detector (polygraph). A few days ago, its operation began.
We have also acquired special equipment designed to examine documents and signatures. The Ministry has also developed a new technique, with which it became possible to model and obtain 3D images of the scene of the incident, information on gunshot wounds in it," he said at the National Assembly's Standing Committee session on State and Legal Affairs.