Ձերբակալվել է նախկին պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը. նա չի ենթարկվել պարեկներին (տեսանյութ)
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, այսօր ձերբակալվեցի, սա էլ էր պետք տեսնել... Ծիծաղելի հոդվածով...»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Պետրոսյանը:
Ըստ shamshyan.com-ի՝ երեկ ժամը 21։00-ից 21։30-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ ՆԳՆ Ոստիկանության Պարեկային Ծառայության Կոտայքի գումարտակի պարեկները ստուգման նպատակով կանգնեցրել են Գևորգ Պետրոսյանի Mercedes մակնիշի ավտոմեքենան, սակայն վարորդը չենթարկվելով պարեկների՝ «կանգառ» օրինական պահանջին, դիմել է փախուստի։
Սկսվել է հետապնդում, որը հասել է մինչև Երևանի Ծարավ Աղբյուր փողոց, որտեղ վարորդը դարձյալ չի ենթարկվում պարեկների օրինական պահանջին և նորից դիմել է փախուստի։
Տեղում, երբ պարեկները փորձել են նրան ենթարկել սթափության փորձաքննության, վարորդը, որը լինում է Գ․ Պետրոսյանը, հրաժարվել է սթափություն հանձնելուց։
Պարեկները նրան բերման են ենթարկում և տեղափոխում Ոստիկանության Կոտայքի բաժին, որտեղից էլ այնուհետև տեղափոխում են Ոստիկանության Երևան քաղաքի Նոր Նորքի բաժին։
Դեպքի փաստով  Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Գ․ Պետրոսյանը ձերբակալվել և տեղափոխվել է ձերբակալվածների պահման վայր։
Ֆեյսբուքյան օգտատեր Հովսեփ Կուբատյանը երեկ կարճ տեսանյութ էր հրապարակել, թե ինչպես է մի վարորդ փախուստի դիմում պարեկներից։ Այդ տեսնայութը Shamshyan.com-ը վերագրում է հենց Գևորգ Պետրոսյանի դեպքին։

Бывший депутат Геворг Петросян арестован, он не подчинился патрульным (видео)
« Уважаемые соотечественники, меня сегодня арестовали, это нужно было видеть… С забавной статьей… », — написал Петросян на своей странице в Facebook.
Как сообщает shamshyan.com , вчера между 21:00 и 21:30 патрули Котайкского батальона Патрульно-постовой службы полиции МВД РА остановили автомобиль «Мерседес» Геворга Петросяна с целью досмотра, но водитель не подчинился законному требованию патрулей «остановиться».
Началась погоня, которая дошла до улицы Царав Ахпюр в Ереване, где водитель снова не подчинился законному требованию патрулей и снова скрылся.
На месте, когда патрульные попытались подвергнуть его проверке на трезвость, водитель, которым оказался Г. Петросян отказался сдаваться.
Патрули задержали его и доставили в отделение полиции Котайка, откуда его перевели в отделение полиции Нор Норка в Ереване.
По факту происшествия в следственном отделе административных районов Аван и Нор Норк следственного управления города Еревана Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело.
Г. Петросян был арестован и доставлен в место содержания арестованных.
Вчера пользователь Facebook Овсеп Кубатян опубликовал короткое видео, как водитель убегает от патрулей. Shamshyan.com связывает это видео с делом Геворга Петросяна.