Բախվել են Գյումրի-Երևան էլեկտրագնացքն ու մարդատար մեքենան
Մարտի 11-ին՝ ժամը 10:30-ի սահմաններում, Էջմիածին-Մասիս հատվածում բախվել են ընկերության Գյումրի-Երևան էլեկտրագնացքը և «Վոլկսվագեն» մակնիշի ավտոմեքենան: ՃՏՊ-ի հետևանքով էլեկտրագնացքը ժամանակացույցով ուշացել է 1 ժամ 15 րոպե: Տեղեկանում ենք  «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության  լրատվական ծառայությունից։
Ակնհայտ է, որ մարդատար ավտոմեքենայի վարորդը անտեսել է ինքնակարգավորվող անցման լուսացույցի արգելող նշաններն ու զգուշացնող ազդանշանները, ինչով վտանգել է մարդկանց առողջությունը և նյութական վնաս է հասցրել ընկերությանը:
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունը հորդորում է երկաթուղային գծերով անցնելիս պահպանել երթևեկության կանոնները՝ քաղաքացիների առողջությանն ու ընկերության նյութական միջոցներին վնաս չհասցնելու համար: Ընկերությունը նաև ներողություն է խնդրում էլեկտրագնացքի ուղևորներից՝ իրենից անկախ պատճառներով տեղի ունեցած միջադեպի համար։

Столкнулись электропоезд Гюмри-Ереван и легковой автомобиль
11 марта около 10:30 на участке Эчмиадзин-Масис столкнулись электропоезд Гюмри-Ереван и легковой автомобиль марки «Фольксваген». В результате аварии электропоезд задержался на 1 час 15 минут. Об этом сообщает пресс-служба компании "Южно-Кавказская железная дорога".
Очевидно, что водитель легкового автомобиля проигнорировал запрещающие знаки и предупредительные сигналы саморегулирующегося светофора, тем самым поставив под угрозу здоровье людей и причинив материальный ущерб компании.
Компания «Южно-Кавказская железная дорога» призывает соблюдать правила дорожного движения при пересечении железнодорожных путей, чтобы не нанести вред здоровью граждан и материальным ресурсам компании. Компания также приносит извинения пассажирам электропоезда за инцидент, произошедший по не зависящим от нее причинам.