«Համագործակցության մեծ ներուժ կա»․ Քերոբյանը՝ Ֆինլանդիայի դեսպանին
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը մարտի 10-ին ընդունել է Հայաստանում Ֆինլանդիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիրստի Նարինենին և Ֆինլանդիայի կապի նախկին նախարար Սուվի Լինդենին։
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարարը կարևորել է երկու երկրների միջև տնտեսական կապերը և նշել, որ տարբեր ոլորտներում համագործակցության չօգտագործված մեծ ներուժ կա։
Կողմերը քննարկել են երկկողմ տնտեսական կապերի ամրապնդման հնարավորությունները, երկարաժամկետ համագործակցության ուղիները։ Անդրադարձ է կատարվել  արևային էներգիայի օգտագործմանը, կանաչ ջրածնի արտադրությանը, հանքարդյունաբերությանը, գյուղատնտեսությանը։
Կարևորվել է հայ-ֆինլադական գործարար համաժողովների կազմակերպումը, ինչը դրական ազդեցություն կունենա առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման վրա։

"There is great potential for cooperation," Kerobyan to the Ambassador of Finland
On March 10, Minister of Economy of RA Vahan Kerobyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Finland to Armenia Kirsti Narinen and former Minister of Communications of Finland Suvi Linden.
Welcoming the guests, the minister emphasized the economic ties between the two countries and noted a tremendous untapped potential for cooperation in various fields.
The parties discussed the possibilities of strengthening bilateral economic ties and long-term cooperation. Reference was made to using solar energy, green hydrogen production, mining, and agriculture.
The organization of Armenian-Finnish business forums was emphasized, which will positively affect the development of trade and economic relations.