Դպրոցականներին տեղափոխող ավտոբուսը շրջվել է ձորը. կան բազմաթիվ վիրավորներ (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Մարտի 10-ին, ժամը 14:21-ին Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Կապան-Նորաշենիկ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ ավտոբուսը շրջվել է ձորը․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը և հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ. այս մասին տեղեկացնում է ՆԳՆ փրկարար ծառայությունը։
Shamshyan.com-ն էլ հայտնում է, որ Առաջաձոր գյուղի վարչական տարածքում դպրոցականների տեղափոխող ավտոբուսը դեռևս անհայտ հանգամանքներում դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և մոտ 5 մետր բարձրությունից գլխիվայր հայտնվել գետում։

Автобус со школьниками перевернулся в ущелье, много пострадавших (ФОТО)
10 марта в 14:21 в региональный центр управления кризисными ситуациями Сюника поступило сообщение о том, что на трассе Капан-Норашеник произошло ДТП, автобус перевернулся и упал в ущелье, необходима помощь спасателей.
На место выехала оперативная группа областного аварийно-спасательного управления МВД и одна боевая часть пожарно-спасательного отряда. Об этом сообщает служба спасения МВД.
Как сообщает Shamshyan.com, автобус со школьниками в административном районе села Апарадзор при невыясненных обстоятельствах съехал с полосы движения и упал в реку с высоты около 5 метров.