Հյուսիս-հարավ մայրուղու՝ Թալին-Լանջիկ հատվածում աշխատանքները կավարտվեն օգոստոսին
«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամից հայտնում են, որ վարորդներից ստանում են առաջարկներ՝ Հյուսիս-հարավ ճանապարհի Թալին-Լանջիկ ասֆալտապատված հատվածում երթևեկության սահմանված արագությունը բարձրացնելու վերաբերյալ։
«Նշված ճանապարհահատվածում սահմանված է 70կմ/ժ արագություն, և սահմանափակումները պայմանավորված են դեռևս շարունակվող որոշ շինարարական աշխատանքներով։ Աշխատանքները ծրագրված է ամբողջովին ավարտել սույն թվականի օգոստոսին, որից հետո կվերականգնվի բնականոն երթևեկությունը, և կվերանայվի սահմանված արագությունը։
Տեղեկացնենք, որ այն ճանապարհահատվածներում, որտեղ իրականացվում են շինարարական աշխատանքներ, երթևեկության արագությունը սահմանվում է ըստ Ժամանակավոր երթևեկության կազմակերպման պլանի, որը համաձայնեցվում է ՀՀ ՆԳՆ-ի հետ՝ շինարարության ընթացքում ճանապարհային երթևեկության անվտանգությունն ապահովելու նպատակով։
«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամը, կարևորելով ճանապարհային անվտանգությունը, հայցում է վարորդների ներողամտությունը պատճառված անհանգստության և կանխավ շնորհակալություն հայտնում ըմբռնման համար», - նշված է հաղորդագրությունում:

Works on the Talin-Landjik section of the North-South highway will be completed in August
The "Road Department" foundation informs that they are receiving proposals from motorists to increase the set speed of traffic on the asphalted section of the North-South road Talin-Lanjik.
"The speed limit of 70 km/h is set on the mentioned road section, and the restrictions are due to some ongoing construction works. The works are planned to be completed entirely in August of this year, after which regular traffic will be restored, and the set speed will be revised.
We would like to inform you that in the road sections where construction works are being carried out, the traffic speed is set according to the Temporary Traffic Organization Plan, which is coordinated with the RA Ministry of Internal Affairs to ensure road traffic safety during construction.
"The Road Department Foundation, emphasizing road safety, apologizes to motorists for the inconvenience caused and thanks in advance for their understanding," the message states.