Զինծառայողի դին հայտնաբերվել է ծառից կախված. նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում պարզվում են ժամկետային զինծառայող Անդրանիկ Օհանյանի մահվան հանգամանքները։
2023թ․ մարտի 8-ին ՀՀ ՊՆ ՌՈ Բերդի բաժնից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ նույն օրը զինավանի հավաքակայանի հարակից անտառում հայտնաբերվել է ՀՀ ՊՆ N զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող Անդրանիկ Կարոյի Օհանյանի դին՝ ծառից կախված վիճակում:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 522-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ և կատարվում է նախաքննություն:
Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն, հարցաքննվել են զորամասի մի շարք զինծառայողներ՝ ինչպես սպայական կազմից, այնպես էլ համածառայակիցներ։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ և անհետաձգելի բոլոր միջոցառումները կատարվածի հանգամանքները լիարժեք պարզելու նպատակով։

Тело солдата нашли повешенным на дереве. Возбуждено уголовное дело
Обстоятельства гибели солдата срочной службы Андраника Оганяна выясняются в рамках уголовного дела, возбужденного Шестым гарнизонным следственным управлением Следственного комитета РА .
8-го марта 2023 года из бердского управления МО РА поступило сообщение о том, что в тот же день было обнаружено тело военнослужащего срочной службы N-й воинской части Сил обороны РА Андраника Карои Оганяна повешенным на дереве в лесу возле армейского сборного пункта.
В связи с происшествием в Шестом гарнизонном следственном управлении Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело по ч. 1 ст. 522 УК РА и ведется предварительное следствие.
Назначена судебно-медицинская экспертиза тела, допрошен ряд военнослужащих воинской части, как офицеров, так и сослуживцев.