Ընդգծվել է ԱՄՆ աջակցությամբ իրականացվող բազմաթիվ ծրագրերի արդյունավետությունը
Վայոց ձորի մարզպետ Արարատ Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին։ Շնորհավորելով դեսպանին պատասխանատու պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ՝ մարզպետը շնորհակալություն է հայտնել Վայոց ձորի մարզի նկատմամբ ցուցաբերած ուշադրության համար՝ ընդգծելով մարզի տարածքում ԱՄՆ աջակցությամբ իրականացվող բազմաթիվ ծրագրերի արդյունավետությունը՝ ուղղված մարզի բնակիչների կյանքի որակի և հնարավորությունների շարունակական բարելավմանը։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի։ Մարզպետը դեսպանին ներկայացրել է նաև սեպտեմբերի 13-14-ին ՀՀ տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության դեմ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած ագրեսիայի հետևանքները։
Հանդիպման ավարտին երկուստեք վստահություն է հայտնվել, որ ԱՄՆ դեսպանի այցի և միահամուռ ջանքերի շնորհիվ կհաջողվի է՛լ ավելի ամրապնդել և ընդլայնել երկու երկրների միջև գոյություն ունեցող բարեկամական հարաբերությունները՝ ի բարօրություն երկու ժողովուրդների։

Подчеркнута эффективность многих программ, реализуемых при поддержке США.
Губернатор Вайоцдзорской области Арарат Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла США в Армении Кристину Куинн. Поздравив посла с вступлением в ответственную должность, губернатор выразил благодарность за внимание, проявленное к Вайоцдзорской области, подчеркнув эффективность многих программ, реализуемых на территории области при поддержке США, направленных на постоянное улучшение качество жизни и возможностей для жителей региона.
В ходе встречи собеседники затронули ряд вопросов, представляющих двусторонний интерес. Губернатор также представил послу последствия развязанной Азербайджаном 13-14 сентября агрессии против территориальной целостности и суверенитета Республики Армения.
В завершение встречи обе стороны выразили уверенность, что благодаря визиту посла США и объединенным усилиям удастся еще больше укрепить и расширить существующие дружественные отношения между двумя странами на благо обоих народов.