Նյու Յորքի Դեմոկրատական կոմիտեի նախագահը պատրաստ է աջակցել ՀՀ բարեփոխումներին
«Քաղաքացիական պայամանագիր» և ԱՄՆ Դեմոկրատական կուսակցությունների միջև երկխոսություն և համագործակցություն հաստատելու նպատակով ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպել է Նյու Յորք նահանգի Դեմոկրատական կոմիտեի նախագահ Ջեյ Ջեքոբսի հետ:
«Նյու Յորք նահանգի Դեմոկրատական կոմիտեի նախագահը քաջատեղյակ է ՀՀ-ում տեղի ունեցող փոփոխությունների մասին և տեղեկացված «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության գործունեությանը, իսկ իր համար առաջնահերթություն է աջակցել կուսակցություններին, որոնք կարողացել են փոփոխություն մտցնել ժողովրդավարական արժեքների ամրապնդման առումով:
Կարևորելով «Քաղաքացիական պայամանագիր» կուսակցության որդեգրած ժողովրդավարական արժեքները՝ Ջեքոբսը պատրաստակամություն հայտնեց տարբեր հարթակներում ներկայացնել և աջակցել ՀՀ իշխանությունունների որդեգրած ժողովրդավարական բարեփոխումներին: Ջեյ Ջեքոբսի հետ պայմանավորվել ենք շարունակել շփումները՝ միջկուսակցական կապերն ամրապնդելու նպատակով»,- հայտնել է նախարարը:

The chairman of the New York Democratic Committee is ready to support RA reforms
To establish a dialogue and cooperation between the "Civil Charter" and the US Democratic parties, the Minister of Labor and Social Affairs of the Republic of Armenia, Narek Mkrtchyan, met with Jay Jacobs, the chairman of the New York State Democratic Committee.
"The chairman of the Democratic Committee of New York State is well aware of the changes taking place in Armenia and informed about the activities of the "Civil Contract" party, and for him, it is a priority to support parties that have been able to make a difference in terms of strengthening democratic values.
Emphasizing the democratic values adopted by the "Civil Contract" party, Jacobs expressed his willingness to present and support the democratic reforms adopted by the RA authorities on various platforms. We have agreed to continue contacting Jay Jacobs to strengthen inter-party ties," said the minister.