Առաջին անգամ 4 հայկական բրենդ ներկայացվել է Միլանի միջազգային ցուցահանդեսում
Փետրվարի 24-ից 27-ը առաջին անգամ հագուստի 4 հայկական բրենդներ (𝗠𝗲𝗹𝗮𝗻𝘁𝗲, 𝗟𝗲𝗻𝘁𝗲𝘅, 𝗡𝗮𝗻𝗺𝗮𝗻, 𝗭𝗮𝗸𝗮𝗿𝘆𝗮𝗻) ներկայացրել են իրենց հավաքածուները Միլանի հանրահայտ White Show նորաձևության միջազգային ցուցահանդեսում:
Մասնակցության ձևաչափը հատկանշական էր նրանով որ հավաքածուները ստեղծվել են հայ դիզայներների և գործարանների համատեղ երկարատև աշխատանքի արդյունքում: Նախաձեռնությունը իրականացրել է Նորաձևության և Դիզայնի Պալատը «Դիզայնից Արտադրություն» ծրագրի շրջանակներում, որը ֆինանսավորվել է Շվեդիայի Միջազգային Զարգացման Համագործակցության Գործակալության (Sida) Reconomy և HELVETAS Swiss Inter-cooperation-ի կողմից:
Մասնակցությունը հնարավորություն է տվել հայ արտադրողներին ձեռք բերել միջազգային համագործակցություն և մուտք գործել նոր շուկա:

For the first time, 4 Armenian brands were presented at the international exhibition in Milan
From February 24 to 27, for the first time, 4 Armenian clothing brands (Melante, Lentex, Nanman, Zakaryan) presented their collections at the famous White Show international fashion exhibition in Milan.
The participation format was characterized by the collections being created due to the long-term joint work of Armenian designers and factories. The Chamber of Fashion and Design implemented the initiative within the framework of the "Design to Production" project, funded by the Swedish International Development Cooperation Agency (Sida) Reconomy and HELVETAS Swiss Inter-cooperation.
Participation has enabled Armenian producers to gain international cooperation and enter a new market.