ՏԿԵ նախարարն ու ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանը քննարկել են մի շարք հարցեր
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նորանշանակ դեսպան Քրիստինա Քվինին։ Նախարարը ողջունել է դեսպանին, շնորհավորել նրան դեսպանի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով արդյունավետ աշխատանք Հայաստանում։
Քրիստինա Քվինը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել, որ պատրատս է շարունակել և խորացնել արդեն իսկ ձևավորված լավ համագործակցությունը։ Հանդիպման ժամանակ քննարկվել է էներգետիկ, հանքաարդյունաբերության, ավիացիոն ոլորտներում համագործակցության վերաբերյալ հարցեր։
Նախարարը բարձր է գնահատել նաև ԱՄՆ ՄԶԳ-ի կողմից իրականացվող Ապակենտրոնացման ծրագիրը, ԱՄՆ ՄԶԳ-ի աջակցությունը՝ էներգետիկ շուկայի ազատականացման ռեֆորմին։ Քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։

The minister of TKE and the US ambassador to RA discussed a number of issues
RA Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan received the newly appointed Ambassador of the United States of America to Armenia, Kristina Kvien. The minister welcomed the ambassador and congratulated her on her appointment to the ambassador position, wishing her practical work in Armenia.
Kristina Kvien thanked the minister for the warm welcome and emphasized that she is ready to continue and deepen the already-formed good cooperation. The meeting discussed issues related to collaboration in the energy, mining, and aviation sectors.
The Minister also highly appreciated the Decentralization Program implemented by USAID, USAID's support to the energy market liberalization reform. Several issues of bilateral interest were discussed.