ԳՇ պետը քննարկել է Հայաստանի և Հնդկաստանի համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները
Մարտի 2-ից 4-ն աշխատանքային այցով Հնդկաստանում էր ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Պատվիրակությունը մասնակցել է գլոբալ անվտանգության խնդիրներին նվիրված ամենամյա «Ռաիսինա երկխոսություն» խորագրով միջազգային համաժողովին։
Հնդկաստանի պաշտպանության շտաբի պետ, գեներալ Անիլ Չաուհանի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր, այդ թվում՝ պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Հնդկաստանի համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները։
Այցի շրջանակում գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը մասնակցել է Հնդկաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի աշխատակազմում անցկացված տարածաշրջանային անվտանգության և հայ-հնդկական պաշտպանական համագործակցության շուրջ քննարկումներին, ներկայացրել Հայաստանի շուրջ ծառացած անվտանգային մարտահրավերները։

Глава Генштаба обсудил возможности расширения сотрудничества между Арменией и Индией
Со 2 по 4 марта делегация во главе с начальником Генерального штаба ВС РА, первым заместителем министра обороны генерал-майором Эдуардом Асряном находилась с рабочим визитом в Индии.
Делегация приняла участие в ежегодной международной конференции «Диалог Райсина», посвященной вопросам глобальной безопасности.
В ходе встречи с начальником штаба обороны Индии генералом Анилом Чауханом был обсужден ряд вопросов, касающихся двустороннего сотрудничества и региональной безопасности, в том числе возможности расширения сотрудничества между Арменией и Индией в сфере обороны.
В рамках визита генерал-майор Эдвард Асрян принял участие в состоявшихся в аппарате Совета национальной безопасности Индии дискуссиях по вопросам региональной безопасности и армяно-индийского оборонного сотрудничества и представил вызовы безопасности, стоящие перед Арменией.