ԳՇ պետը քննարկել է Հայաստանի և Հնդկաստանի համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները
Մարտի 2-ից 4-ն աշխատանքային այցով Հնդկաստանում էր ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Պատվիրակությունը մասնակցել է գլոբալ անվտանգության խնդիրներին նվիրված ամենամյա «Ռաիսինա երկխոսություն» խորագրով միջազգային համաժողովին։
Հնդկաստանի պաշտպանության շտաբի պետ, գեներալ Անիլ Չաուհանի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր, այդ թվում՝ պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Հնդկաստանի համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները։
Այցի շրջանակում գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը մասնակցել է Հնդկաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի աշխատակազմում անցկացված տարածաշրջանային անվտանգության և հայ-հնդկական պաշտպանական համագործակցության շուրջ քննարկումներին, ներկայացրել Հայաստանի շուրջ ծառացած անվտանգային մարտահրավերները։

The Head of the General Staff discussed the possibilities of expanding cooperation between Armenia and India
From March 2 to 4, the delegation led by the Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, First Deputy Minister of Defense, Major General Edward Asryan, was on a working visit to India.
The delegation participated in the annual "Raisina Dialogue" international conference dedicated to global security issues.
During the meeting with the Chief of Defense Staff of India, General Anil Chauhan, several issues related to bilateral cooperation and regional security were discussed, including the possibilities of expanding cooperation between Armenia and India in defense.
Within the scope of the visit, Major General Edward Asryan participated in the discussions on regional security and Armenian-Indian defense cooperation held at the National Security Council of India staff and presented the security challenges facing Armenia.