Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև ձևավորվել է ակտիվ համագործակցություն
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը մարտի 3-ին ընդունել է ԱՄՆ նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Քրիստինա Քվինին։
Հանդիպման սկզբում նախարարը նշել է, որ Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև ձևավորվել է ակտիվ համագործակցություն, և հույս հայտնել, որ նրա առաքելության ընթացքում հայ-ամերիկյան երկկողմ հարաբերությունները տնտեսության ոլորտում կշարունակեն խորանալ և ընդլայնվել:
Այնուհետև կողմերը քննարկել են երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ավելացմանը, Առևտրի և ներդրումների հայ-ամերիկյան շրջանակային համաձայնագրի շրջանակում (Trade and Investment Framework Agreement - TIFA) գործողությունների ակտիվացմանը, ներդրումային ծրագրերի իրականացմանը  վերաբերող հարցեր։
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև գործարար կապերի ամրապնդման նպատակով համատեղ գործարար համաժողովների կազմակերպմանը։

Налажено активное сотрудничество между Арменией и США
3 марта министр экономики РА Ваан Керобян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла США госпожу Кристину Куинн.
В начале встречи министр отметил, что между Арменией и США налажено активное сотрудничество, и выразил надежду, что в ходе ее миссии двусторонние армяно-американские отношения в экономической сфере продолжат углубляться и расширяться.
Затем стороны обсудили вопросы, связанные с увеличением товарооборота между двумя странами, активизацией деятельности в рамках Рамочного соглашения о торговле и инвестициях (TIFA), а также реализацией инвестиционных программ.
В ходе беседы говорилось также об организации совместных бизнес-форумов в целях укрепления деловых связей.