Մհեր Գրիգորյանը կարևորել է քաղաքացիական հասարակության պլատֆորմի ձևավորումը
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գլխավորությամբ կայացել է հանդիպում Կառավարության ներկայացուցիչների և ԵՄ-ՀՀ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի քաղաքացիական հասարակության պլատֆորմի անդամների միջև:
Հանդիպման սկզբում փոխվարչապետը կարևորել է քաղաքացիական հասարակության պլատֆորմի ձևավորումը և ողջունել այս ձևաչափով համագործակցության հաստատումը:
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը նշել է, որ համաձայնագրի լիարժեք կիրարկումը հնարավոր է միայն հանրության լայն շերտերի ներգրավման և ակտիվ մասնակցության պարագայում՝ կարևորելով քաղաքացիական հասարակության՝ որպես Համաձայնագրով ծածկված տարբեր ոլորտներում մասնագիտացված փորձագիտական համայնքի դերն ու ներուժը:
ԵՄ-ՀՀ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի քաղաքացիական հասարակության պլատֆորմի նախագահ Լուսինե Հակոբյանը ներկայացրել է պլատֆորմի աշխատանքների ընթացքը և առաջիկա անելիքները:
Հանդիպման մասնակիցները քննարկել են հետագա համագործակցության ձևաչափը և մտքեր փոխանակել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղությունների շուրջ:

Mher Grigoryan emphasized the formation of the civil society platform
Under the leadership of Deputy Prime Minister Mher Grigoryan, a meeting was held between the government representatives and members of the civil society platform of the EU-RA Comprehensive and Extended Partnership Agreement.
At the beginning of the meeting, the Deputy Prime Minister emphasized the formation of the civil society platform and welcomed the establishment of cooperation in this format.
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan noted that the full implementation of the agreement is possible only with the involvement and active participation of broad public sections, highlighting the role and potential of civil society as an expert community specialized in various fields covered by the Agreement.
Lusine Hakobyan, the president of the civil society platform of the EU-RA Comprehensive and Extended Partnership Agreement, presented the progress of the platform's work and upcoming tasks.
The meeting participants discussed the format of further cooperation and exchanged ideas on directions of mutual interest.