Դեսպանը բարձր է գնահատել Հայաստանի ջանքերը
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանն ընդունել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերին:
Նախարարը ներկայացրել է արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների օրակարգը, մասնավորապես, անդրադարձել է դատաիրավական բարեփոխումներին, պրոբացիայի ծառայության, Արբիտրաժային նոր կենտրոնի ստեղծման, հաշտարարության ոլորտի բարեփոխումներին ուղղված աշխատանքներին:
Գրիգոր Մինասյանն ընդգծել է, որ դատաիրավական ոլորտի բարեփոխումները միտված են բարեփոխելու դատական համակարգն ու թեթևացնելու դատարանների գերծանրաբեռնվածությունը:
Խոսելով՝ հանրային կառավարման բարեփոխումների մասին, նախարարը նշել է, որ այս բարեփոխումն ուղենիշային է երկրի զարգացման համար և այն Կառավարության առաջնահերթություններից մեկն է:
Նախարարը նշել է, որ Արդարադատության ոլորտում առկա իրավիճակը բարելավելու նպատակով՝ ներկայումս իրականացվում են նաև թվայնացման ոլորտի աշխատանքներ, մասնավորապես էլեկտրոնային արդարադատության՝ E-Justice հարթակի պատրաստման ուղղությամբ:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և բարձր է գնահատել Հայաստանի ջանքերը, որոնք ուղղված են բարեփոխելու արդարադատության ոլորտը:
Հանդիպմանը՝ նախարարն ու դեսպանը խոսել են հնարավոր աջակցության և արդարադատության ոլորտի բարելավման նպատակով փորձի փոխանակման կարևորության մասին:
Կողմերը պայմանավորվել են ընդլայնել համագործակցությունն ու մտքեր են փոխանակել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:

Minister of Justice Grigor Minasyan received John Gallagher, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, to Armenia.
The Minister presented the reform agenda of the justice sector; in particular, he referred to the judicial reforms, the probation service, the creation of a new Arbitration Center, and the works aimed at the reforms of the mediation sector.
Grigor Minasyan emphasized that the reforms of the legal sphere are aimed at reforming the judicial system and easing the overburdening of the courts.
Speaking about public administration reforms, the minister noted that this reform is a benchmark for the country's development and is one of the Government's priorities.
The minister noted that digitalization works are currently being carried out to improve the current situation in the justice field, particularly in preparing the electronic justice - E-Justice platform.
The ambassador thanked for the reception and highly appreciated Armenia's efforts to reform the justice sector.
During the meeting, the minister and the ambassador discussed possible support and the importance of sharing experiences to improve the justice sector.