Ընդգծվել է հայ-ամերիկյան ներդրումային միջավայրի բարելավման կարևորությունը
ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպան Քրիստինա Ալիսոն Քվիենին:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Հովհաննիսյանը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք իր պատասխանատու առաքելության մեջ:
Նախարարը դեսպանին է ներկայացրել Հայաստանի ընթացիկ տնտեսական իրավիճակը: Վահե Հովհաննիսյանն ընդգծել է հայ-ամերիկյան փոխադարձ ներդրումային միջավայրի բարելավման և առևտրատնտեսական համագործակցության խթանման կարևորությունը:

Была подчеркнута важность улучшения армяно-американского взаимного инвестиционного климата.
Министр финансов РА Ваге Ованнисян сегодня принял новоназначенного посла США в Армении Кристину Элисон Куинн.
Приветствуя гостей, министр Ованнисян поздравил новоназначенного посла с назначением и пожелал ей эффективной работы на ответственной миссии.
Министр представил послу текущую экономическую ситуацию в Армении. Ваге Ованнисян подчеркнул важность улучшения армяно-американского инвестиционного климата и расширения торгово-экономического сотрудничества.
Посол Куинн высоко оценила углубление армяно-американского сотрудничества и его постоянное расширение.