ԱՄՆ-ը հանձնառու է աջակցելու Հայաստանի տնտեսական և քաղաքական օրակարգին
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպան Քրիստինա Քվինին: Շնորհավորելով արտակարգ և լիազոր դեսպանին՝ փոխվարչապետը վստահություն է հայտնել, որ նրա առաքելության իրականացման ընթացքում հայ-ամերիկյան հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ ու ընդլայնվել:
Փոխվարչապետը դեսպանին է ներկայացրել նախորդ տարի արձանագրված տնտեսական ցուցանիշները և նշել, որ Միացյալ Նահանգներն առանցքային տեղ է զբաղեցնում Հայաստանի ոչ միայն քաղաքական, այլև տնտեսական կյանքում: Տիգրան Խաչատրյանն ընդգծել է հայ-ամերիկյան փոխադարձ ներդրումային միջավայրի առավել զարգացման և առևտրատնտեսական համագործակցության խթանման կարևորությունը:
Դեսպան Քվինը փոխվարչապետին է փոխանցել ԱՄՆ հանձնառությունը՝ մշտապես աջակցելու Հայաստանի տնտեսական և քաղաքական օրակարգին:
Ի թիվս երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի՝ կողմերն անդրադարձել են նաև ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով Հայաստանում և Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակին՝ մտահոգություն հայտնելով արցախահայության շրջանում առաջացած հումանիտար ճգնաժամի վերաբերյալ:

The US is committed to supporting Armenia's economic and political agenda
RA Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan received the newly appointed US Ambassador to Armenia, Christina Quinn. Congratulating the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary, the Deputy Prime Minister expressed confidence that Armenian-American relations will continue to develop and expand during the implementation of her mission.
The Deputy Prime Minister presented to the ambassador the economic indicators recorded last year and noted that the United States occupies an important place not only in the political but also in the economic life of Armenia. Tigran Khachatryan emphasized the importance of further developing the Armenian-American mutual investment environment and promoting trade and economic cooperation.
Ambassador Quinn conveyed to the Deputy Prime Minister the US commitment to continuously support Armenia's economic and political agenda.
Among other issues of mutual interest, the parties also discussed the situation in Armenia and Nagorno-Karabakh due to Azerbaijani aggression, expressing concern about the humanitarian crisis among the Armenians of Artsakh.