ԱՄՆ-ը հանձնառու է աջակցելու Հայաստանի տնտեսական և քաղաքական օրակարգին
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպան Քրիստինա Քվինին: Շնորհավորելով արտակարգ և լիազոր դեսպանին՝ փոխվարչապետը վստահություն է հայտնել, որ նրա առաքելության իրականացման ընթացքում հայ-ամերիկյան հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ ու ընդլայնվել:
Փոխվարչապետը դեսպանին է ներկայացրել նախորդ տարի արձանագրված տնտեսական ցուցանիշները և նշել, որ Միացյալ Նահանգներն առանցքային տեղ է զբաղեցնում Հայաստանի ոչ միայն քաղաքական, այլև տնտեսական կյանքում: Տիգրան Խաչատրյանն ընդգծել է հայ-ամերիկյան փոխադարձ ներդրումային միջավայրի առավել զարգացման և առևտրատնտեսական համագործակցության խթանման կարևորությունը:
Դեսպան Քվինը փոխվարչապետին է փոխանցել ԱՄՆ հանձնառությունը՝ մշտապես աջակցելու Հայաստանի տնտեսական և քաղաքական օրակարգին:
Ի թիվս երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի՝ կողմերն անդրադարձել են նաև ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով Հայաստանում և Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակին՝ մտահոգություն հայտնելով արցախահայության շրջանում առաջացած հումանիտար ճգնաժամի վերաբերյալ:

США привержены поддержке экономической и политической повестки Армении
Вице-премьер-министр РА Тигран Хачатрян принял новоназначенного посла США в Армении Кристину Куинн. Поздравляя Чрезвычайного и Полномочного Посла, вице-премьер-министр выразил уверенность, что армяно-американские отношения продолжат развиваться и расширяться в ходе осуществления ее миссии.
Вице-премьер представил послу экономические показатели прошлого года и отметил, что США занимают ключевое место не только в политической, но и в экономической жизни Армении. Тигран Хачатрян подчеркнул важность дальнейшего развития армяно-американского взаимного инвестиционного климата и развития торгово-экономического сотрудничества.
Посол Куинн передала вице-премьеру готовность США всегда поддерживать экономическую и политическую повестку дня Армении.
Среди других вопросов, представляющих взаимный интерес, стороны также обсудили ситуацию в Армении и Нагорном Карабахе в результате азербайджанской агрессии, выразив обеспокоенность возникшим среди армян Арцаха гуманитарным кризисом.