Փետրվարի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հանրապետության հարավարևմտյան սահմանագոտի: Նախարար Պապիկյանը շրջել է դիրքում, հետևել մարտական հերթապահության կազմակերպմանը, զրուցել դիտարկող անձնակազմի հետ:
Զորամիավորման և զորամասի հրամանատարները պաշտպանության նախարարին զեկուցել են սահմանագոտու իրադրության վերաբերյալ: Հրամկազմը պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ներկայացրել է առաջնագծում իրականացված լայնածավալ ինժեներական աշխատանքների, մարտական դիրքերի կահավորման, նոր ենթակառուցվածքների ներդրման ընթացքի մասին, զեկուցելով, որ դրանք շարունակական են լինելու:
Սուրեն Պապիկյանը հետաքրքրվել է անձնակազմի մարտական պատրաստությամբ, կացարանային պայմաններով, ռազմամթերքի և պարենային բավարարումներով, լսել զեկույցներ անվտանգության կանոնների պահպանման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների մասին:

Сурен Папикян посетил юго-западную приграничную зону
28 февраля министр обороны РА Сурен Папикян посетил юго-западную приграничную зону республики. Министр Папикян обошел позиции, наблюдал за организацией боевого дежурства, беседовал с наблюдательным составом.
Командиры войск и частей доложили министру обороны о ситуации в приграничной зоне. Главе оборонного ведомства представили ход масштабных инженерных работ, проводимых на передовой, оснащение боевых позиций, внедрение новых объектов инфраструктуры, сообщив, что они будут носить непрерывный характер.
Сурен Папикян интересовался боевой подготовкой личного состава, условиями проживания, запасами боеприпасов и продовольствия, заслушал отчеты о проведенной работе в направлении соблюдения правил техники безопасности.