Պոլիտեխնիկի Հոգաբարձուների խորհուրդը հավանություն է տվել հիմնական դպրոց հիմնելու նախագծին
Այսօր Պոլիտեխնիկի Հոգաբարձուների խորհուրդը հավանություն է տվել «Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարան» հիմնադրամի կազմում խորացված բնագիտական, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ինժեներական ուղղվածությամբ հիմնական դպրոց հիմնելու նախագծին: Այս մասին տեղեկացնում է Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Այն տեղակայվելու է Երևան քաղաքի Վրացական 22 հասցեում գտնվող ՀԱՊՀ-ի 8-րդ մասնաշենքում: Վերակառուցման միջոցով երեխաների համար կստեղծվի որակյալ կրթական միջավայր, որը հագեցած կլինի միջազգային չափանիշներին համապատասխան ժամանակակից լաբորատորիաներով, դասասենյակներով, սպորտային համալիրով և այլ անհրաժեշտ ենթակառուցվածքներով, որտեղ ամբողջությամբ տրամադրվելու է խորացված տեխնոլոգիական և բնագիտական կրթություն:
Պոլիտեխնիկը Հայաստանի Հանրապետությունում այն եզակի հաստատությունն է, որտեղ կրթությունը սկսվում է նախակրթարանից շարունակվում ավագ դպրոց, միջին մասնագիտական կրթություն, այնուհետև բարձրագույն կրթություն՝ իր երեք մակարդակներով»,- գրել է փոխքաղաքապետը։

Попечительский совет Политеха одобрил проект по созданию начальной школы
Сегодня Совет попечителей политехнического вуза утвердил проект создания базовой школы с передовой наукой, информационными технологиями и инженерной направленностью в рамках фонда «Национальный политехнический университет Армении». Об этом сообщил заместитель мэра Еревана Тигран Авинян.
«Он будет расположен в 8-м корпусе Академии наук Армении по адресу: Врацакан, 22, Ереван. За счет реконструкции для детей будет создана качественная образовательная среда, которая будет оснащена современными лабораториями, учебными аудиториями, спортивным комплексом и другой необходимой инфраструктурой в соответствии с международными стандартами, где в полной мере будет обеспечено углубленное технологическое и естественнонаучное образование.
Политехник является единственным в Республике Армения учебным заведением, где образование начинается с дошкольного образования, продолжается средней школой, средним профессиональным образованием, а затем высшим образованием с его тремя уровнями», - написал вице-мэр.