Սուրեն Պապիկյանն այցելել է N բանակային զորամիավորում
Զորամիավորման հրամանատարության հետ անցկացրած խորհրդակցության ավարտին նախարար Պապիկյանը պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին տվել է համապատասխան ցուցումներ:
Այնուհետև պաշտպանության նախարարն այցելել է զորամիավորման ենթակա հրաձգարաններից մեկը, հետևել ստորաբաժանումների կրակային պարապմունքների ընթացքին, զրուցել զինծառայողների հետ՝ հետաքրքրվելով ծառայության կազմակերպմանն առնչվող մի շարք հարցերով:
Նախարար Պապիկյանը պայմանագրային զինծառայողներին հորդորել է բազմապատկել ջանքերը առաջիկայում անցկացվելիք ատեստավորման քննություններում բարձր գնահատականներ ստանալու և ընձեռվող հնարավորություններից օգտվելու համար:
Սուրեն Պապիկյանն այցելել է նաև ՊՆ N զորամաս, հետևել ժամկետային զինծառայողների շարային պատրաստությանը, ծանոթացել զորամասի զորանոցային, կենցաղային պայմաններին, զորամասի ղեկավար կազմի հետ քննարկել զորքի մարտունակության բարձրացմանը, մարտական պատրաստության լիարժեք ապահովմանը վերաբերող հարցեր: Նախարարը ծանոթացել է նաեւ նոր կառուցվող զորանոցների շինարարական աշխատանքների ընթացքին:

Сурен Папикян посетил N военную часть армии РА
По завершении совещания с военным командованием министр Папикян дал соответствующие указания руководителям ответственных подразделений
Затем Министр обороны посетил один из полигонов, подчиненных воинскому строю, проследил за ходом огневой подготовки подразделений, пообщался с военнослужащими, заинтересовавшись рядом вопросов, связанных с организацией несения службы.
Министр Папикян призвал военнослужащих-контрактников приумножить свои усилия, чтобы на предстоящих в ближайшее время аттестационных экзаменах получить высокие оценки и воспользоваться предоставленными возможностями.
Сурен Папикян также посетил воинскую часть N Министерства обороны, наблюдал за построением призывников, ознакомился с казармой и условиями проживания в воинской части, обсудил с руководством воинской части вопросы, связанные с повышением боеспособности воинской части. военных, обеспечивающих полную боевую готовность. Министр также ознакомился с ходом строительных работ вновь построенных казарм.