ՀՀ-ն և Իրանը կհամագործակցեն աշխատուժի փոխանակման, համատեղ ուսումնական կենտրոնների ստեղծման հարցում
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանի հրավերով՝ Երևան է ժամանել Իրանի Իսլամական Հանրապետության կոոպերացիայի, աշխատանքի և սոցիալական բարեկեցության նախարար Սեյեդ Սոուլաթ Մորթազավիի գլխավորած պատվիրակությունը։
Այցի նպատակն է աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության ոլորտում խթանել երկու երկրների համագործակցությունը, մասնավորապես՝ աշխատուժի փոխանակման, համատեղ ուսումնական կենտրոնների ստեղծման, երեխաների, տարեցների և հաշմանդամություն ունեցող անձանց հիմնահարցերի, կենսաթոշակային ապահովության ոլորտներում։
Փետրվարի 27-ից 28-ն Իրանի պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչների հետ, կքննարկվեն համագործակցության հնարավորությունները։

RA and Iran will cooperate in labor exchange, creation of joint training centers
At the invitation of RA Minister of Labor and Social Affairs Narek Mkrtchyan, the delegation led by the Minister of Cooperation, Labor, and Social Welfare of the Islamic Republic of Iran, Seyed Sowlat Mortazavi, arrived in Yerevan.
The visit aims to promote cooperation between the two countries in labor and social protection, particularly in labor exchange, the creation of joint training centers, issues of children, the elderly, and persons with disabilities, and pension security.
From February 27 to 28, the Iranian delegation will have meetings with the representatives of the RA government, and the possibilities of cooperation will be discussed.