Քննարկվել են Հայաստան-Ֆրեզնո համագործակցության և համատեղ նոր ծրագրեր իրականացնելու վերաբերյալ հարցեր
Ս․թ․ փետրվարի 23-ին տեղի է ունեցել ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցի աշխատանքային այցը Կալիֆորնիա նահանգի Ֆրեզնո քաղաք։
Այցի ընթացքում դեսպան Մակունցը հանդիպումներ է ունեցել Ֆրեզնոյի քաղաքապետ Ջերի Դայերի, Ֆրեզնոյի համալսարանի ռեկտոր Սաուլ Խիմենես-Սանդովալի և Ֆրեզնոյի համայնքային առողջապահական համակարգի նախագահ և գործադիր տնօրեն Քրեյգ Կաստրոյի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Ֆրեզնո առկա ոլորտային համագործակցության և համատեղ նոր ծրագրեր իրականացնելու վերաբերյալ հարցեր։

Обсуждены вопросы, связанные с сотрудничеством Армения-Фресно и реализацией новых совместных проектов
23 февраля в городе Фресно, штат Калифорния, состоялся рабочий визит посла Армении в США Лилит Макунц.
В ходе визита посол Макунц встретилась с мэром Фресно Джерри Дайером, ректором Университета Фресно Саулем Хименесом-Сандовалом и президентом и генеральным директором системы общественного здравоохранения Фресно Крейгом Кастро.
В ходе встреч были обсуждены вопросы, касающиеся отраслевого сотрудничества Армения-Фресно и реализации новых совместных проектов.