Թուրքիայի և Սիրիայի աղետի գոտում առաքելությունն ավարտած փրկարարները պարգևատրվել են
Ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանի հրամանով երկրաշարժի հետևանքով տուժած երկրներում արտակարգ իրավիճակների հնարավոր հետևանքների նվազեցման, վերացման և որոնողափրկարարական լայնածավալ աշխատանքներին աջակցելու ընթացքում պարտականությունները բարեխղճորեն և բարձր պատասխանատվությամբ կատարելու, միջազգային կազմակերպությունների հետ սերտորեն և արդյունավետ համագործակցելու համար մի շարք փրկարարներ պարգևատրվել են մեդալներով և հուշանվերներով։
Այսօր՝ փետրվարի 24-ին, ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայության տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ Կամո Ցուցուլյանը հանդիսավոր պայմաններում պարգևները հանձնեց փրկարարներին։
Տնօրենը ՆԳ նախարարի և անձամբ իր անունից շնորհակալություն հայտնեց փրկարարներին, իրենց դրսևորած մասնագիտական բարձր պատրաստակամության և մարդկային որակների համար, շեշտելով, որ յուրաքանչյուր լավ աշխատանք միշտ արժանի գնահատական է ստանալու:
Կ․ Ցուցուլյանը մասնավորապես նշեց․ «Ուզում եմ ընդգծել, որ ձեր առջև դրված խնդիրները կատարել եք պրոֆեսիոնալ բարձր մակարդակով։ Հայկական քաղաքային որոնողափրկարարական երկու թիմերն էլ լավագույնս կատարեցին իրենց մարդասիրական առաքելությունը՝ դրսևորելով ուժ, կամք, աշխատասիրություն և անվեհեր փրկարարի վառ օրինակ»։
Արարողության ավարտին տնօրենը ևս մեկ անգամ շնորհակալություն հայտնեց փրկարարներին, վերջիններիս մաղթելով բարի և անփորձանք ծառայություն։

Награждены спасатели, выполнившие задачу в зоне бедствия Турции и Сирии
Приказом министра внутренних дел Ваге Казаряна ряд спасателей награжден медалями и памятными подарками за добросовестное и высокоответственное выполнение своих обязанностей, за тесное и эффективное сотрудничество с международными организациями по уменьшению и ликвидации возможных последствий чрезвычайных ситуаций, в странах, пострадавших от землетрясения, и для поддержки широкомасштабных поисково-спасательных операций.
Сегодня, 24 февраля, начальник Спасательной службы МВД РА - заместитель министра внутренних дел Камо Цуцулян в торжественной обстановке вручил награды спасателям.
От имени Министра внутренних дел и себя лично директор поблагодарил спасателей за высокую профессиональную готовность и человеческие качества, подчеркнув, что каждый хороший труд всегда будет оценен по достоинству.
К. Цуцулян особо отметил: «Хочу подчеркнуть, что поставленные перед вами задачи вы выполнили на высоком профессиональном уровне. Оба армянских городских поисково-спасательных отряда выполнили свою гуманитарную миссию в меру своих возможностей, проявив силу, волю, трудолюбие и явившись ярким примером благородного спасателя».
В завершение церемонии директор еще раз поблагодарил спасателей, пожелав им доброй и безаварийной службы.