Փետրվարին ակնկալվում է անկանխիկ շրջանառության աճ
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը տեղեկացրել է, որ կենսաթոշակի և նպաստի 10% հետվճարի ծրագրի ներդրման պահից ի վեր մինչ ընթացիկ տարվա հունվար ամիսը ներառյալ անկանխիկ շրջանառության ծավալը կազմել է 12 մլրդ 347 մլն 447 հազար դրամ:
Ըստ նրա՝ այդ ժամանակահատվածում կենսաթոշակառուներին և նպաստառուներին տրամադրվել է 1 մլրդ 29 մլն դրամի չափով հետվճար․ «Հունվար ամսին արձանագրվել է բավականին ցածր աճ, ինչը պայմանավորված է դեկտեմբերին գնողունակության մեծացմամբ, փետրվարին ակնկալվում է անկանխիկ շրջանառության աճ»։

В феврале ожидается рост безналичного оборота
Министр труда и социальных вопросов РА Нарек Мкртчян сообщил, что с момента введения 10-процентной программы кэшбека пенсионерам объем безналичного обращения до января текущего года включительно составил 12 миллиардов 347 миллионов долларов 447 тысяч драмов.
По его словам, за этот период пенсионерам и льготникам были возвращены выплаты на сумму 1 млрд 29 млн драмов. «В январе зафиксирован достаточно низкий рост, что связано с ростом покупательной способности в декабре, в феврале ожидается увеличение безналичного оборота».