Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Լյուքսեմբուրգի արտաքին գործերի նախարար Ժան Ասելբորնին:
Վարչապետը նշել է, որ երկու երկրների միջև առկա են քաղաքական բարձր մակարդակի հարաբերություններ և պետք է քայլեր ձեռնարկվեն երկկողմ տնտեսական փոխգործակցությունը զարգացնելու ուղղությամբ:
Նիկոլ Փաշինյանը վստահություն է հայտնել, որ պարոն Ասելբորնի այցը կնպաստի հայ-լյուքսեմբուրգյան կապերի հետագա ընդլայնմանն ու ամրապնդմանը: Միաժամանակ, վարչապետը կարևորել է Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությունը, այդ թվում՝ մեր երկրում իրականացվող ինստիտուցիոնալ բարեփոխումներն արդյունավետ կյանքի կոչելու առումով:
Լյուքսեմբուրգի արտաքին գործերի նախարարն ընդգծել է իր երկրի շահագրգռվածությունը՝ խորացնելու Հայաստանի հետ բազմաոլորտ գործակցությունը:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացներին, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին: Կողմերը կարևորել են միջանցքի ապաշրջափակման ուղղությամբ միջազգային հանրության հետևողական քայլերը:

The Prime Minister noted high-level political relations between the two countries and steps that should be taken to develop bilateral economic cooperation.
Nikol Pashinyan expressed confidence that Mr. Asselborn's visit will contribute to further expanding and strengthening Armenian-Luxembourg relations. At the same time, the Prime Minister emphasized the importance of Armenia-European Union cooperation, including the effective implementation of the institutional reforms implemented in our country.
The Minister of Foreign Affairs of Luxembourg emphasized his country's interest in deepening multi-sectoral cooperation with Armenia.
The interlocutors reflected on the processes in the region and the humanitarian crisis created by Azerbaijan's illegal blockade of the Lachin Corridor. The parties emphasized the consistent steps the international community took to unblock the corridor.