Լյուքսեմբուրգի ԱԳ նախարարը այցելել է Ցեղասպանության հուշահամալիր (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության արտաքին և եվրոպական գործերի նախարար Ժան Ասելբորն այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր։
Պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության արտաքին և եվրոպական գործերի նախարար Ժան Ասելբորնի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 22-ին այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր՝ ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի ուղեկցությամբ:
Հյուրերին դիմավորեց Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հարություն Մարությանը:
Երկու երկրների նախարարները ծաղկեպսակներ դրեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, այնուհետև հյուրերը ծաղիկներ դրեցին անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը:
Այցի ավարտին հյուրերը շրջեցին Հիշողության պուրակում, որտեղ պարոն Ժան Ասելբորնը ջրեց 2018 թ. մարտի 27-ին Ծիծեռնակաբերդ կատարած իր այցի ժամանակ տնկած եղևնին:

The Minister of Foreign Affairs of Luxembourg visited the Genocide Memorial (PHOTOS)
Minister of Foreign and European Affairs of the Grand Duchy of Luxembourg Jean Asselborn visited the Armenian Genocide Memorial.
The delegation headed by the Minister of Foreign and European Affairs of the Grand Duchy of Luxembourg, Jean Asselborn, who arrived in Armenia on an official visit, visited the Armenian Genocide Memorial on February 22 by RA Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan.
The guests were welcomed by Harutyun Marutyan, director of the Armenian Genocide Museum-Institute.
The ministers of the two countries laid wreaths at the memorial to the victims of the Armenian Genocide. The guests placed flowers near the eternal fire and observed a minute of silence in memory of the innocent victims of the Armenian Genocide.
At the end of the visit, the guests walked around Memorial Park, where Mr. Jean Asselborn watered 2018—the fir tree he planted during his visit to Tsitsernakaberd on March 27.