Փետրվարի 22-ին ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր ՀՀ Կառավարության, Լիդիան Արմենիայի և Եվրասիական զարգացման բանկի միջև։ ՀՀ Կառավարության կողմից փաստաթուղթը ստորագրել է Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
Հուշագրով նախնական պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ԵԱԶԲ-ի կողմից Լիդիան Արմենիային 100 մլն ԱՄՆ դոլար վարկային փոխառություն տրամադրելու վերաբերյալ։
«Կառավարությունն անհատույց ստանալու է Լիդիան Արմենիա ընկերության կանոնադրական կապիտալի 12,5 տոկոսը, ինչպես նաև ծրագրի շինարարության ընթացքում կվճարի տարեկան 7 մլն ԱՄՆ դոլար Ամուլսարի ազդակիր համայնքներին` որպես ֆինանսական աջակցություն»,- նշել է Վահան Քերոբյանը:

Подписан Меморандум о взаимопонимании между Правительством РА, Lydian Armenia и ЕБРР
22 февраля был подписан меморандум о взаимопонимании между Правительством РА, Lydian Armenia и Евразийским банком реконструкции и развития. Документ подписал в правительстве РА министр экономики Ваан Керобян.
Меморандумом достигнута предварительная договоренность о предоставлении ЕБРР кредита в размере 100 миллионов долларов США компании Lydian Armenia.
«Правительство безвозмездно получит 12,5 процента уставного капитала Lydian Armenia, а в ходе строительства проекта будет выплачивать 7 миллионов долларов США в год пострадавшим общинам Амулсара в качестве финансовой поддержки», - сказал Ваан Керобян