Քննարկվել են երկրաշարժադիմացկուն շինարարության խնդիրները
Քաղաքաշինության կոմիտեում ընդլայնված կազմով տեղի է ունեցել կոմիտեի նախագահին կից գիտատեխնիկական խորհրդի հերթական նիստը: Քննարկվել են քաղաքաշինության ոլորտի օրակարգային հիմնահարցեր:
Խորհրդի անդամներից բացի նիստին մասնակցել են Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի ռեկտորը, Հայաստանի ճարտարապետների պալատի, Հայաստանի շինարարների միության ղեկավար կազմը, Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիայի նախագահն ու համահիմնադիրները, ինչպես նաև քաղաքաշինական գործունեություն ծավալող ընկերությունների ներկայացուցիչներ, բնագավառի մասնագետներ:
Նիստին անդրադարձ է կատարվել երկրաշարժադիմացկուն շինարարության խնդիրներին, որոնց շուրջ, տարածաշրջանային իրադարձությունների դիտարկմամբ, ծավալվել է մասնագիտական քննարկում:

The issues of earthquake resistant construction were discussed
The regular session of the scientific and technical council attached to the committee's chairman occurred in the urban development committee. Agenda issues of the urban development sector were discussed.
In addition to the council members, the rector of the National University of Architecture and Construction of Armenia, the management staff of the Chamber of Architects of Armenia, the Union of Builders of Armenia, the president and co-founders of the Armenian Association of Developers, as well as representatives of companies engaged in urban development, specialists in the field, participated in the session.
At the meeting, the problems of earthquake-resistant construction were addressed, and a professional discussion was held based on regional events.