Երևանի նախկին փոխքաղաքապետից կբռնագանձվի շուրջ 350 մլն դրամի կարողություն
Հակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական` 28-րդ հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Երևանի նախկին փոխքաղաքապետ Վ.Ն.-ից և վերջինիս փոխկապակցված անձից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել`
• Երեք անշարժ գույք՝ Երևան քաղաքում, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրանց միջին շուկայական արժեքները, որն ընդհանուր կազմում է ավելի քան 309 մլն 750 հազար դրամ, մեկ շարժական գույք, անշարժ գույքի վարձակալությունից ստացված վճարները՝ մինչև գործով վճռի փաստացի կատարումը.
• 19 մլն 786 հազար 303 դրամ՝ որպես ապօրինի եկամուտների և միջոցների մնացորդ,
• 8 մլն 258 հազար 347 դրամի չափով գումար, որը 2013-2022 թվականների ընթացքում չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել՝ հիմք ընդունելով «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» ՀՀ օրենքի 20-րդ հոդվածի 4-րդ մասի իրավակարգավորումը:

У бывшего вице-мэра Еревана конфискуют около 350 млн драмов
Управление Генеральной прокуратуры по конфискации имущества незаконного происхождения представило в суд ходатайство о конфискации в пользу Республики Армения у бывшего заместителя мэра Еревана В. Н. и связанного с ним лица:
- Три недвижимых имущества в городе Ереване, а в случае невозможности конфискации, их среднерыночной стоимости, на общую сумму более 309 миллионов 750 тысяч драмов, одно движимое имущество, платежи полученные от сдачи в аренду недвижимого имущества до фактического исполнения судебного решения.
- 19 миллионов 786 тысяч 303 драма в качестве остатка незаконных доходов и средств,
- 8 миллионов 258 тысяч 347 драмов, которые в период 2013-2022 годов не оправдываются законными доходами лица, имеют незаконное происхождение, не могут быть идентифицированы и будут конфискованы на основании Закона РА" О конфискации незаконно полученного имущества» Правовое регулирование ч. 4 ст.