«JavaScript Summit»-ը իր շուրջը հավաքել է ավելի քան 700 մասնագետի (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Փետրվարի 18-ին Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանում տեղի ունեցավ «JavaScript Summit»-ը։ Այն մեկօրյա միջոցառում էր, որն իր շուրջը հավաքեց ավելի քան 700 «JavaScript» մասնագետի։ Ոլորտի փորձառու և էնտուզիաստ մասնագետները կիսվեցին իրենց գիտելիքներով և ոգեշնչեցին իրենց փորձով։
Ներկայումս ամենահայտնի և ամենաշատ կիրառվող ծրագրավորման լեզուն՝ «JavaScript»-ը, որն ունի աշխարհում ամենամեծ համայնքը, իր շուրջն է հավաքել նաև հայ մասնագետներին։
2016 թվականին ստեղծվեց «JavaScript»-ի հայկական համայնքը՝ «JavaScript Armenia»-ն։ Ներկայումս համայնքում կա ավելի քան 7000 մասնագետ։ Տարեցտարի համայնքում մասնագետները հանդես են գալիս ավելի հետաքրքիր գաղափարներով և նոր միջոցառումներով։ 2023-ը նույնպես բացառություն չէր։
Հայկական «JavaScript» համայնքի բոլոր այսպիսի միջոցառումները անվճար են։ Դրանք նախատեսված են բոլոր այն մարդկանց համար, ովքեր հետաքրքրված են «JavaScript» ծրագրավորման լեզվով:

«JavaScript Summit» собрал более 700 профессионалов (ФОТО)
18 февраля в Американском университете Армении прошел «JavaScript Summit». Это было однодневное мероприятие, собравшее более 700 специалистов «JavaScript». Опытные и увлеченные профессионалы отрасли поделились своими знаниями и вдохновились своим опытом.
В настоящее время самый популярный и широко используемый язык программирования «JavaScript», имеющий самое большое сообщество в мире, также собрал вокруг себя армянских специалистов.
В 2016 году было создано армянское сообщество «JavaScript» «JavaScript Armenia». В настоящее время в сообществе насчитывается более 7000 специалистов. С каждым годом специалисты придумывают все больше интересных идей и новых событий в сообществе. 2023 год также не стал исключением.
Все подобные мероприятия армянского сообщества «JavaScript» бесплатны. Они предназначены для всех, кто интересуется языком программирования JavaScript.