Այս տարի մեր երկրում կանցկացվի «Կանանց դերը ժողովրդավարության, խաղաղության և անվտանգության խթանման գործում» խորագրով միջազգային համաժողով
ՀՀ վարչապետի տիկին  Աննա Հակոբյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջով տեղեկացրել է, որ այս տարի մեր երկրում կանցկացվի կանանց դերին նվիրված միջազգային համաժողով։
«Մյունխենում հանդիպեցի «Կին քաղաքական առաջնորդներ» կազմակերպության նախագահ և հիմնադիր Սիլվանա Կոխ-Մեհրինի հետ: Այս տարի մեր երկրում կանցկացվի «Կանանց դերը ժողովրդավարության, խաղաղության և անվտանգության խթանման գործում» խորագրով միջազգային համաժողով»,- այս մասին Աննա Հակոբյանը գրել է իր «Ֆեյսբուքի» էջում։

В этом году в нашей стране пройдет международная конференция на тему «Роль женщин в укреплении демократии, мира и безопасности».
Супруга премьер-министра РА Анна Акопян сообщила на своей странице в Facebook, что в этом году в нашей стране пройдет международная конференция, посвященная роли женщин.
«В Мюнхене я познакомилась с президентом и основателем организации «Женщины-политические лидеры» Сильваной Кох-Мехрин. В этом году в нашей стране пройдет международная конференция на тему «Роль женщин в продвижении демократии, мира и безопасности», — написала на своей странице в Facebook Анна Акопян.