Խնածախ գյուղի մոտակայքում ձնահյուսի պատճառով ՊՆ «Ուազը» գլորվել է ձորը. կան զոհեր
Պաշտպանության նախարարությունը հաղորդում է, որ փետրվարի 19-ին` ժամը 19:40-ի սահմաններում, Խնածախ գյուղի մոտակայքում ձնահյուսի պատճառով ՊՆ «Ուազ» մակնիշի ավտոմեքենան գլորվել է ձորը, ինչի հետևանքով մահացել են պայմանագրային զինծառայողներ Զորանդ Հրանտի Արզումանյանը և Զորակ Սամվելի Երանոսյանը:
2 զինծառայողներ տարբեր վնասվածքներով տեղափոխվել են կայազորային հոսպիտալ. վնասվածքներ ստացած զինծառայողների վիճակը գնահատվում է բավարար, կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Մեքենայի անձնակազմը, եղանակային չափազանց վատ պայմաններում փորձելով ստորաբաժանման մյուս զինծառայողներին օգնության հասնել, խնդիրը կատարելու համար ցուցաբերել է անձնուրացություն:
Ցավոք սրտի, դժբախտ պատահարի հետևանքով վերոհիշյալ զինծառայողները մահացել են:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում դժբախտ պատահարի հետևանքով մահացած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Из-за схода лавины в районе поселка Хнацах в овраг скатился военный автомобиль «УАЗ», есть жертвы
Минобороны сообщает, что 19 февраля около 19:40 из-за схода лавины в районе села Хнацах автомобиль Минобороны марки «Уаз» скатился в овраг, в результате чего погибли военнослужащие контрактники Зоранд Гранти Арзуманян и Зорак Самвели Ераносян.
Двое военнослужащих доставлены в гарнизонный госпиталь с различными травмами. Состояние раненых военнослужащих оценивается как удовлетворительное, опасности для жизни нет.
Экипаж машины, пытаясь помочь другим военнослужащим части в крайне сложных метеоусловиях, проявил самоотверженность для выполнения поставленной задачи.
К сожалению, в результате аварии вышеупомянутые военнослужащие погибли.
Министерство обороны Республики Армения разделяет тяжелую скорбь утраты и выражает поддержку членам семей, родным и однополчанам погибших в результате аварии военнослужащих.