ԱԳ փոխնախարարը հանդիպել է ԵՄ դիտորդական խմբի պատվիրակության հետ
Փետրվարի 20-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունել է  արտաքին գործողությունների եվրոպական ծառայության քաղաքացիական գործողությունների հրամանատար Ստեֆանո Տոմատի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպումը կայացել է Հայաստանում ԵՄ նոր մշտադիտարկման առաքելության մեկնարկին ընդառաջ:
Ողջունելով պատվիրակությանը՝ նախարարի տեղակալը ևս մեկ անգամ բարձր է գնահատել Հայաստանում ԵՄ երկարաժամկետ քաղաքացիական առաքելության տեղակայման մասին որոշումը՝ հայտնելով հայկական կողմի պատրաստակամությունը՝ առավելագույնս աջակցել առաքելության սահուն մեկնարկի և գործունեությանն առնչվող հարցերում:
Ի շարունակություն ԵՄ նախորդ կարճաժամկետ առաքելության գործունության՝ երկուստեք ընդգծվել է տեղում մարդկային անվտանգության, Հայաստանի արևելյան սահմանին ու տարածաշրջանում կայունության հաստատման հարցում առաքելության տեղակայման կարևորությունը:

Замминистра иностранных дел встретился с делегацией группы наблюдателей ЕС
20 февраля заместитель министра иностранных дел РА Паруйр Ованнисян принял командующего гражданской операцией Европейской службы внешних действий Стефано Томата.
Встреча состоялась перед началом новой миссии наблюдателей ЕС в Армении.
Приветствуя делегацию, замминистра еще раз высоко оценил решение о размещении в Армении долгосрочной гражданской миссии ЕС, выразив готовность армянской стороны оказать максимальную поддержку в вопросах, связанных с ее бесперебойным началом и функционированием.
В продолжение деятельности предыдущей краткосрочной миссии ЕС с обеих сторон была подчеркнута важность безопасности человека на земле, установления стабильности на восточной границе Армении и в регионе