Վաչե Տերտերյանը ՀԲ ներկայացուցիչներին է ներկայացրել պատերազմից հետո առաջացած խնդիրները
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանը հանդիպել է Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչների հետ: Համաշխարհային բանկի ավագ տնտեսագետ Նադյա Ֆերնանդա Պիֆարետտին շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և հակիրճ ներկայացրել առաքելության նպատակները:
Նադյա Պիֆերատտին նշել է, որ այցելել են Սյունիքի մարզ և առաջիկայում կայցելեն նաև Գեղարքունիքի մարզ՝ տեղում ծանոթանալու իրավիճակին, Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմից հետո:
Նախարարի տեղակալը ողջունել է հյուրերին և կարևոր է համարել նման այցերը՝ հատկապես պատերազմից տուժած համայնքներ: Վաչե Տերտերյանը հանգամանալից ներկայացրել է Սյունիքի,Գեղարքունիքի և Վայոց ձորի մարզերում պատերազմից հետո առաջացած տարածքային համաչափ զարգացման հետ կապված խնդիրները, նշել կառավարության կողմից այդ խնդիրները լուծելու առաջնահերթությունները:
Նախարարի տեղակալը հետաքրքրվել է նաև նման իրավիճակներում տարբեր տարածաշրջաններում Համաշխարհային բանկի ունեցած միջազգային փորձով և շեշտել, որ դա կարող է օգտակար լինել նոր գաղափարների, նոր զարգացման ծրագրերի իրագործմանը Հայաստանում:
Հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել մարզեր այցելելուց և տեղում իրավիճակին ծանոթանալուց հետո ունենալ ևս մեկ հանդիպում-քննարկում:

Vache Terteryan presented the problems that arose after the war to WB representatives
RA Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure Vache Terteryan met with representatives of the World Bank. The World Bank's Senior Economist, Nadia Fernanda Piffaretti, thanked the Deputy Minister for the welcome and briefly presented the mission's objectives.
Nadya Pifferatti noted that they visited the Syunik region and will visit the Gegharkunik region shortly to learn about the situation on the ground after the war unleashed by Azerbaijan.
The deputy minister welcomed the guests and considered such visits necessary, especially to war-affected communities. Vache Terteryan presented in detail the problems related to the balanced territorial development in Syunik, Gegharkunik, and Vayots Dzor after the war and indicated the government's priorities for solving these problems.
The deputy minister was also interested in the international experience of the World Bank in different regions in such situations and emphasized that it can be helpful in the implementation of new ideas and new development programs in Armenia.
At the end of the meeting, an agreement was reached to have another meeting discussion after visiting the marzes and getting acquainted with the local situation.