Քննարկվել են Հայաստանի մակրոտնտեսական իրավիճակի բարելավման հեռանկարները
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Սեբաստիան Մոլինեուսին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀԲ հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Կարոլին Գեգինատը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԲ հետ համատեղ իրականացվող ծրագրերի ընթացքն ու համագործակցության հնարավոր նոր ուղղությունները: Մտքեր են փոխանակվել մասնավորապես էներգետիկայի, առողջապահության և կապիտալի շուկայի զարգացման ոլորտում:
Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին և Հայաստանի մակրոտնտեսական իրավիճակի բարելավման ու կայունության հեռանկարներին:

Обсуждены перспективы улучшения макроэкономического положения Армении
Вице-премьер Мгер Григорян принял регионального директора Всемирного банка (ВБ) по Южному Кавказу Себастьяна Молинье. На встрече также присутствовала директор армянского офиса ВБ Каролин Гегинат.
В ходе встречи обсуждался ход реализации совместных проектов с ВБ и возможные новые направления сотрудничества. Обмен идеями состоялся, в частности, в области энергетики, здравоохранения и развития рынка капитала.
Были также упомянуты региональные события и перспективы улучшения и стабилизации макроэкономической ситуации в Армении.