ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Պորտուգալիայի նորանշանակ դեսպան Մադալենա Ֆիշերին։
«Հանդիպման ընթացքում համառոտ ներկայացրել եմ Հայաստանի տնտեսության ոլորտում արձանագրված բարձր ցուցանիշները, անդրադարձել եմ ոլորտի առաջնահերթություններին ու իրականացվող ծրագրերին:
Այնուհետև քննարկել ենք այն ուղղությունները, որոնցում Հայաստանն ու Պորտուգալիան կարող են ծավալել արդյունավետ համագործակցություն։ Այս համատեքստում հատկապես կարևորել ենք կանաչ տնտեսությունը, վերականգնվող էներգետիկան, փոքր և միջին ձեռնարկատիրությունը, կրթությունն ու զբոսաշրջությունը»,- Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Քերոբյանը։

Kerobyan and Fisher discussed directions of cooperation
RA Minister of Economy Vahan Kerobyan received the newly appointed Ambassador of Portugal to Armenia, Madalena Fisher, today.
"During the meeting, I briefly presented the high indicators recorded in the economy of Armenia; I referred to the priorities and implemented programs of the globe.
Then we discussed the directions in which Armenia and Portugal can develop practical cooperation. In this context, we especially emphasized the green economy, renewable energy, small and medium entrepreneurship, education, and tourism," Kerobyan wrote on his Facebook page.